Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu

oKuLumuz açıLmaya hazırLanıyor..

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Evanna Steffy Lieth

YazarMesaj
Evanna Steffy Lieth

Evanna Steffy Lieth

Savaşta Tarafın : Kötü
Asa : Alamadım almadıysam neden zorunlu

Evanna Steffy Lieth Empty
MesajKonu: Evanna Steffy Lieth   Evanna Steffy Lieth Icon_minitimePerş. Ekim 09, 2008 2:29 pm

Ad Soyad:Evanna Steffy Lieth
Kişisel Özellikler:Herkese iyi biri gibi görünür.Ama aslında herşeyi sinsi planları için kullanır.Güvenilmezdir aslında.Onu çok iyi biri gibi gösteren gülüşü ve gözleridir.Kimse onun kötü biri olduğunu hayal bile edemez.
Fiziksel Özellikler:
Sarı saçlı mavi gözlü uzun boylu güzel ve tatlı
Örnek Rp:
Evanna, sınıfa girmeden önce eski okulundaki gibi popülaritesini korumak istiyordu.Saatine baktı.Yanından geçen bir grup kızın aynasını elinden çekip aldı.Saçlarını ve kıyafetini düzeltti

"İşte böyle.."

dedi sinsi ve hain bir tavırlar.Ardından düşündü:

"Havalı bir kız ne yapar? Sınıfa saçlarını dans ettirerek girer, sınıfın yakışıklılarına göz kırpıp güler.Unutmamışım, bu harika"

diye..Sınıfa aynen bu şekilde girdi.Yürürken saçları havalanıyordu.Aynı zamanda hem kırıtıyor, hemde sınıfın yakışıklılarına göz kırpıp alaycı bir tavırla gülüyordu.Slytherin sandığı bir grup kızın yanına oturdu.Yine havalı bir şekilde asasını parşomenini ve kitabını masanın üstüne koydu.O sırada az daha düşüp saçını yakacak olan muma hızlı bir refleksle vurdu.Yerden alıp yine havalandırdı sonra.Bu loş ışıkta içeri profesör girdi:

" Merhaba Ben Prout. İksir profesörünüz.Beni daha önceden tanıyanlar vardır aranızda.Onlar ne kdara disiplinli sert ve katı olduğumu biliyorlardır.Asla Laubaliliğe gelemem.Kurallarım katıdır.Bunları siziden üst sınıflardan öğrenebilirsiniz I. sınıflar.Bunları anlatıp çenemi yormak istemiyorum direk derse başlıyalım.. "

Bir anda tüm öğrencilerin suratı asılmış , titremeli bir ifade ile proutu sezdikleri gözlenmişti.Ama herşey Proutun bir anda ani hareketle tahtanın üzerine sihirle yazı yazması ile değişmişti.

" Siz I ve II. Sınıflar ilk önce sizin konunuzu anlatıyorum.beni dikkatle dinlemenizi öneririm asla bir daha tekrar etmem ! En basit iksiri size tarif edeceğim.

Adamotu İyileştirme Sıvısı

Malzemeler: (Tabii ki) Adamotu içeriyor.Bu güçlü panzehir taşlaşmışları eski haline getirir.
Snape’in, Mayıs 93’te, Sırlar Odası’ndan çıkan Basilisk’in kurbanlarını iyileştirmek için hazırladığı bu iksir için yetişkin Adamotları gereklidir.
Taşlaşmış insanların iksiri nasıl olup da içebildiği bir tartışma konusudur. Bu sıra dışı iddianın pek de zekice olmadığı görülüyor.

umarım dediklerimi anlamışsınızdır.Şu anlık ödev vermiyorum ama bir dahaki derse en kritik yerden soru sorarım. Binanıza eksi puan aldırmak istemiyorsanız çalışın. Sizler çıkabilirsiniz. "

Eşyalarını hızlı bir el hareketiyle topladı.Saçlarını yine dalgalandırıyordu.Aynı girişi gibi kırıtarak ve sınıftaki yakışıkllılara göz kırpıp alaycı bir tavır gülerek sınıftan çıktı.O sırada aynasını vermeyi unuttuğu o kız grubuna bakarak:

"Bende kalmış alın bunu işime yaramıyor artık."

dedi ve haince gülümsedi.Yoluna devam etti..

--

Evanna, İksir dersine girdiği gibi girdi sınıfa.Kırıtarak, saçlarını havalandırarak, sınıfındaki yakışıkılılara göz kırpıp alaycı bir şekilde gülerek..Hemen boş bir yer bulup oturdu.Sınıfta Slytherin'liler vardı yanlızca..Onlara gülümsedi.Yanlarına oturdu.Ders için gerekli olan her malzemeyi çıkarıp koydu.O sırada geçen konuşma şöyleydi..

[aradaki diyalog]

Evanna yaptığı yanlışı anladı:

"Gerçekten özür dilerim.Oturabilir miyim?"

dedi.

Aile Özgeçmişi
:Annesi, babası, amcası..Sıralanamayan herkes.Hepsi Slytherin binasına seçilmiş, şimdi ise sadık bir ölümyiyendir.Ölümyiyenler arasında saygınlıkları vardır.Safkandırlar.Bulanıklar, melezler..Onlarla iyi geçinemezler.Özellikle bulanıklar onlar için alay konusudur.

Evanna Steffy Lieth
1 sayfadaki 1 sayfası